Wakacje z duchami, czyli miejsca w Polsce, w których straszy (cz.2)

21cze 2016

Kategoria: Trip Tip | Autor: Luiza Sadowska

0

Przytłumione głosy dochodzące z piwnicy, skrzypiące drzwi, kroki w korytarzu... Lubicie historie z dreszczykiem? Koniecznie zobaczcie te miejsca!

Większość z nas w dzieciństwie uwielbiała opowieści o duchach - szczególnie te snute po zmroku w ciasnym kręgu wokół ogniska. U niektórych historie nie z tego świata, dotyczące duchów, zjawisk paranormalnych lub po prostu tworzące klimat danego miejsca, wciąż wywołują gęsią skórę. Wcale nie musimy jechać do Transylwanii i zwiedzać mrocznego zamku hrabiego Drakuli, aby przenieść się do krainy grozy i tajemnic. W Polsce, dzięki bogatej historii, znajdziemy pełno takich miejsc! O niektórych z nich możecie przeczytać w poprzedniej części tego artykułu.

Miejsca w których straszy

Zaczynamy od historii z Podkarpacia - zamek Kamieniec to ruiny XIV-wiecznej gotyckiej budowli, która w XVI-wieku została rozbudowana i dzięki temu znajdziemy tu idiom renesansowy. Jednak co jest najciekawsze, to przechadzająca się o zachodzie słońca karlica Kasia, a właściwie jej duch. Była ona córką jednej z właścicielek Kamieńca - podarowano ją cesarzowi Karolowi V i dlatego musiała opuścić rodzinne strony i wyjechać do Hiszpanii. Zmarła z tęsknoty i do dziś odwiedza miejsce w którym się wychowała. Ruiny zamku znajdują się w miejscowości Odrzykon.

Źródło: wikipedia.org

Nocne zwiedzanie w Ogrodzieńcu

Jeśli lubicie mrożące krew w żyłach historie, a w dodatku opowiadane w ciemnościach i to w miejscu, którego dotyczą, to powinniście się wybrać do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zamek Ogrodzieniec wybudowany we wsi Podzamcze to miejsce, które przyciąga nie tylko turystów (leży na Szlaku Orlich Gniazd), ale również miłośników zjawisk paranormalnych. Czarny Pies z Ogrodzieńca pojawia się często wokół ruin zamku, ciągnac za sobą łańcuch i strasząc płonącymi ślepiami. Według legendy jest to dusza kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego, który nadzorował tu torturowanie poddanych. Niekiedy można go spotkać również jako jeźdźca bez głowy na terenie pobliskich ruin w Dankowie.

Źródło: wikipedia.org

Chcecie odkryć tajemnice rodzimych zamków i zgłębić historię polskich zabytków? Może znajdziecie ciekawą ofertę noclegową tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami turystycznymi

facebook.com/wakacjezprocentem

close