Leczenie kaca: sposoby z całego świata!

31gru 2015

Kategoria: %Room | Autor: Luiza Sadowska

0

Szczególnie w okresie noworocznym i karnawałowym kac może pojawić się jako skutek uboczny szampańskich imprez. Jak sobie z nim radzić i jakie metody na niego mają mieszkańcy różnych zakątków świata? Zebraliśmy kilka nietypowych przykładów, ale może warto wypróbować?

Tak, jak wiele istnieje alkoholi świata, tyle samo znajdziemy też sposobów na kaca. Niektóre są dość paskudne, więc czasem chyba lepiej nie sięgać po kieliszek, jeśli nie chcemy zmierzyć się następnego dnia z np. herbatą z zajęczych odchodów stosowaną z powodzeniem na Dzikim Zachodzie. Na szczęście (a może i nie) istnieją inne sposoby!

Egzotyczne metody: Sycylia, Mongolia, Turcja

Sycylijczycy znani są z wyjątkowej kuchni i temperamentu. Osobliwy jest też sposób na kaca, a mianowicie rzucie suszonego byczego penisa. Jeszcze lepiej kaca leczą w Mongolii. Jeśli Wasze głowy tętnią bólem w tym kraju, to zostaniecie uraczeni pysznym koktajlem z soku pomidorowego i marynowanych owczych oczu.

Palce lizać! W Turcji nie dostaniemy oczu, a miskę flaczków, która ma nas wyzwolić od tego ciężkiego stanu.

Mniej drastyczne metody

Jeśli nie jesteście fanami kulinarnych eksperymentów, a już szczególnie nie kiedy macie kaca - spróbujcie wody kokosowej używanej w Bangladeszu. Nie tylko nawadnia, ale jest też bogata w potas, magnez i antyoksydanty. Zupełnie innym napojem raczą się w Danii i Holandii, gdzie na kaca mają specjalnie do tego przygotowane piwo... klin klinem? Fanom herbaty powinien spodobać sie chiński sposób - wystarczy dobrze zaparzona zielona herbata, która ma uzdrowić ciało i duszę. Będąc w Japonii zostaniemy poczęstowani suszonymi śliwkami, zaś w Rosji zamiast na śniadanie, wybierzemy się do beczkowej sauny, aby pozbyć się wszystkich toksyn z ciała. Wszyscy, którzy oddają się szaleństwu w Las Vegas mogą liczyć na regenerację w jednym ze specjalnych autokarów jeżdżących po mieście. Uzupełnione zostaną sole i minerały w naszym organizmie.

Skoro już wiecie, co czeka Was po imprezie w różnych zakątkach świata, może czas znaleźć odpowiednią wycieczkę?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami turystycznymi

facebook.com/wakacjezprocentem

close