Co zwiedzić za darmo w Warszawie. Cz. I

06cze 2016

Kategoria: Trip Tip | Autor: Luiza Sadowska

0

Często planujemy wycieczki do zagranicznych miast, odkrywamy ich piękno i historię, a zapomiany o tym, ile zabytków mamy w naszym kraju - każde miasto jest inne. Może czas wreszcie zwiedzić Warszawę?

Przylatuje do Was znajomy i chcecie mu pokazać miasto stołeczne? A może jesteście z innej części Polski i tak naprawdę nigdy jeszcze nie mieliście okazji na podziwianie Łazienek Królewskich? Zanim jednak wybierzecie się na wycieczkę, lepiej sprawdźcie, na jakie atrakcje możecie się załapać za darmo!

Zwiedzanie stolicy

Jest to największe miasto w Polsce i stanowi centrum nauki, kultury, życia politycznego i gospodarczego. Pomimo tego, że miasto tętni życiem, jest głośne i ciągle coś się w nim dzieje, to tuż nieopodal możemy się zrelaksować w Kampinowskim Parku Narodowym lub po prostu wybrać nad Wisłę. No tak, tylko co zrobić ze sobą w mieście i nie stracić wszystkich pieniędzy? Przede wszystkim zacznijmy od spaceru po starówce, aby wchłonąć klimat miasta, które przeżyło wiele - pomimo renowacji, historia odbija się na budynkach. Tam też spotkamy Syrenkę znaną z herbu Warszawy - symbol tego nadwiślańskiego miasta. Następnie przespacerujmy się Krakowskim Przedmieściem na końcu którego znajduje się plac Zamkowy.

Łazienki Królewskie

Ten obiekt, tak samo jak Pałac Kultury i Nauki (niestety wejście płatne), należy zobaczyć będąc w Warszawie! W czwartki wejście jest damowe - zwiedzanie jest możliwe tylko indywidualnie (bez grup z przewodnikiem). Nie obowiązują rezerwacje. Całkiem niedaleko znajduje się Zamek Ujazdowski w którym mieści się Centrum Sztuki Współczesnej.

Jeśli wciąż mało nam zieleni i natury to powinniśmy się udać do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego - a raczej na jej dach, na którym mieści się ogród botaniczny o powierzchni hektara! Relaksowanie się na dachu biblioteki jest popularne wśród studentów, którzy umawiają się na buwing.

Warszawa kryje w sobie niesłychanie wiele zabytków historycznych - jednak o tym napiszemy w następnej części artykułu.

Wolicie wyrwać się ze zgiełku miasta i zwiedzić inne zakątki Polski?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami turystycznymi

facebook.com/wakacjezprocentem

close